Poradce: Na jakou teplotu nastavit podlahové vytápění?

Nastavení vytápění podlahou se může zdát jako celá věda. Ale nejste na to sami – nechte si poradit od odborníků. Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky týkající se nastavení teploty podlahového vytápění.

Je dobrá vysoká teplota podlahy?

Teplá podlaha jako hlavní výhoda podlahového vytápění? Minulost. O moderním velkoplošném sálavém vytápění v podstatě ani netušíte. Ačkoli se na první pohled může zdát, že neustále teplá podlaha je příjemným pozitivem, opak je pravdou. Dříve se na maximální teplotu podlahy příliš nehledělo, ale dnes už víme, že dlouhodobé teplo nad optimální teplotu není zdraví prospěšné. Teplota podlahy nad 35 °C má negativní vliv na klouby nebo křečové žíly.

Bosé nohy na podlahe v spálni

Gabotherm – Komfort ukrytý pod povrchem.

Jaká je optimální teplota podlahy?

Optimální teplota podlahy závisí na několika faktorech – na materiálu podlahy, typu místnosti a na tom, zda jsou osoby v místnosti obuty. Obecně však můžeme říci, že pro místnosti, kde lidé dlouhodobě sedí, je vhodná teplota 25 °C, pro místnosti, kde lidé více stojí nebo chodí, se doporučuje teplota 23 °C. Teplota podlahy by rozhodně neměla překročit 29 °C. Výjimkou je koupelna, kde trávíme méně času.

Jaká je doporučená teplota pro každou místnost v domě?

Při regulaci podlahového vytápění nestačí věnovat pozornost pouze teplotě podlahy. V úvahu je třeba vzít také doporučené teploty v jednotlivých místnostech. Tím se zlepší naše pohodlí i zdraví. Optimální teploty v jednotlivých místnostech jsou:

  • Obývací pokoj: 21°C
  • Kuchyně: 21°C
  • Ložnice: 18°C
  • Dětský pokoj: 22°C
  • Koupelna: 23°C

Jaká je optimální teplota topné vody?

Ačkoli to může být pro mnoho lidí překvapením, teplota topné vody v podlaze vůbec nemusí být tak vysoká jako v radiátorech. Protože vytápění pokrývá velkou plochu, stačí regulovat teplotu topné vody na 30-40 °C. To umožňuje ušetřit náklady na vytápění. Teplotu můžete ovládat pomocí chytré regulace, která umožňuje nastavit požadovanou teplotu pro každou místnost. O vše ostatní se za vás postará regulace.

Máte další dotazy k podlahovému vytápění? Neváhejte nás kontaktovat.

DALŠÍ ČLÁNKY

Mohlo by vás zajímat: