Podlahové vytápění a chlazení

Nejrozšířenější a nejvyužívanější nízkoteplotní sálavý systém v České republice. V současnosti se jedná o standardní řešení vytápění v moderních rodinných domech, administrativních budovách, hotelích, obchodních centrech i průmyslových objektech. Velmi vhodné řešení nejen pro novostavby, ale i pro větší rekonstrukce starších objektů.

Výhody podlahového vytápění/chlazení:

Komfort, pohoda a design

  • Minimální proudění vzduchu, systém je bezprašný a pracuje tiše
  • Zachování designu místnosti – systém je ukrytý pod povrchem

Zdravotní benefity

  • Minimalizace vlhkosti stěn – odstranění plísní a mikroorganismů
  • Snížení rizika vzniku alergií v obytných prostorech
  • Rovnoměrné rozložení teploty v místnosti
  • Zmírnění vysoušení vzduchu v interiéru

Úspornost provozu

  • Úspora nákladů na vytápění – i při nižší teplotě vzduchu je zachovaná tepelná pohoda, teplo se sáláním z velké plochy rovnoměrně šíří do celého prostoru, cítíme se příjemně

Vhodné řešení pro celoroční provoz

  • Systém trubek v podlaze umožňuje celoroční provoz – v letních měsících je vypnutý nebo se využívá pro chlazení, v zimě slouží k vytápění, v systému obíhá topná voda
  • Je možné použít ho s jakýmkoliv nízkoteplotním zdrojem tepla (kondenzačním kotlem, tepelným čerpadlem, solárním zařízením)

Jednoduché ovládání a montáž

  • Systém je snadno a rychle regulovatelný, nevyžaduje žádnou údržbu, ideální řešení v kombinaci s tepelným čerpadlem nebo kondenzačním kotlem

 

VŠE O VYTÁPĚNÍ

Systémy podlahového vytápění

Gabotherm® 1.2.3. – mokrý systém

Propracovaný systém podlahového vytápění označovaný Gabotherm® 1.2.3 – mokrý systém, se dokáže přizpůsobit jakémukoliv prostoru. Vedle vynikajících užitných vlastností umožňuje díky speciální systémové desce s výstupky pro uchycení trubek jednodušší a rychlejší montáž oproti jiným systémům. Je určen k zalití cementovým nebo anhydritovým potěrem, proto je označován jako „mokrý systém“.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZDARMA

Mohlo by vás zajímat:

 

 

Gabotherm® TAC – mokrý systém

Systém podlahového vytápění Gabotherm® TAC – mokrý systém je technicky méně dokonalý systém kotvení trubek, který k jejich uchycení používá speciální kotvicí spony. Spony se zachytí háčky na fólii nalepenou na polystyrenovém pásu. Montáž systému je delší a o něco náročnější oproti systému Gabotherm® 1.2.3. Je určen k zalití cementovým nebo anhydritovým potěrem, proto se označuje jako „mokrý systém“.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZDARMA

Mohlo by vás zajímat:

Gabotherm® Therm 25 – suchý systém

Systém podlahového vytápění/chlazení Gabotherm® Therm 25 je ideální jak pro novostavby díky rychlé a čisté montáži, tak i pro rekonstrukci díky malé instalační výšce či pro stavby s citlivou statikou díky své nízké hmotnosti. Jeho velkou výhodou je fakt, že je pochůzný již po 24 hodinách po realizaci, neboť ve srovnání s mokrým systémem nevyžaduje zalití betonovým či anhydritovým potěrem, ale vystačí si se záklopnou deskou, lepidlem a šrouby.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZDARMA

Mohlo by vás zajímat:

Renovovaný interiér Gabotherm systémem Therm 25.Gabotherm systém Therm 25.Gabotherm systém Therm 25.

Gabotherm® KB 12 – suchý systém

Systém podlahového vytápění Gabotherm® KB 12 – suchý systém je vhodný při nízké podlahové skladbě, která se vyskytuje například ve starších budovách nebo při rekonstrukcích. Tento systém je použitelný také v prostorách, kde není povolené zatížení betonovým potěrem. Umožňuje přímou pokládku dlažby (bez vložené fermacelové desky) na desku podlahového vytápění.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZDARMA

Mohlo by vás zajímat: