Stěnové a stropní vytápění a chlazení

Systém stěnového a stropního vytápění a chlazení vytváří v prostoru teplotně homogenní pole. Plošné chlazení odbourává tepelnou zátěž nejpřirozenějším způsobem – sáláním. Ochlazování na rozdíl od klasické klimatizace probíhá jemným sáláním mezi chladicí plochou a všemi teplejšími plochami v místnosti, včetně člověka. Je to ideální řešení pro novostavby a rozsáhlé rekonstrukce starších objektů.

Výhody a popis systému:

Komfort, pohoda a design

 • Minimální proudění vzduchu, systém je bezprašný a pracuje nehlučně
 • Zachování designu místnosti – systém je ukrytý pod povrchem
 •  Výborné využití v památkově chráněných objektech
 •  Při použití trubek Gabotherm® hetta  není potřebné temperovat nebo vytápět ani před, ani během omítání. Tím je systém nezávislý na následném omítání a jiných stavebních pracích.

Zdravotní benefity

 • Nejvyšší hygiena při provozu – minimalizace víření vzduchu
 • Snížení rizika vzniku alergií v obytných prostorech
 • Rovnoměrné rozložení teploty a snížení vysoušení vzduchu v interiéru

Úspornost provozu

 • Úspora nákladů na vytápění – vzhledem k nižší teplotě topné vody v systému
 •  Velmi nízký objem topné vody v systému, 0,5 l na 1 m2 výhřevné plochy. Minimální průměr trubek a odpovídající objem vody umožňuje překrytí trubky jednovrstvým omítnutím, v ideálním případě pouze o síle 5 mm (jedinečná výhoda mezi systémy stěnového teplovodního vytápění).

Vhodné řešení pro celoroční provoz

 • Systém trubek ve stěnách a stropu umožňuje celoroční provoz – v letních měsících je vypnutý nebo se využívá pro chlazení, v zimě slouží k vytápění, v systému obíhá topná voda
 • Lze jej použít s jakýmkoliv nízkoteplotním zdrojem tepla (kondenzačním kotlem, tepelným čerpadlem, solárním zařízením)

Jednoduché ovládání a montáž

 • Systém je snadno a rychle regulovatelný, nevyžaduje žádnou údržbu, ideální řešení v kombinaci s tepelným čerpadlem nebo kondenzačním kotlem
 • Bezúdržbový provoz – po správné instalaci, vytemperování stěn a dokonalém odvzdušnění soustavy není potřebný žádný další zásah během celého provozu.

 

VŠE O VYTÁPĚNÍ

Systémy stěnového a stropního vytápění nebo chlazení

Gabotherm® WR 8 – mokrý systém

Systém využívá polybutenovou trubku Gabotherm® hetta s malým průměrem 8 mm, která ve spojení s omítkou o síle pouhých 20 mm umožňuje rychlou regulační odezvu. Požadovanou teplotu interiéru tak lze upravit rychle a velice přesně. Tento systém je vhodný pro každý nízkoteplotní zdroj tepla, například tepelné čerpadlo či kondenzační kotel.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZDARMA

Mohlo by vás zajímat:

 

Gabotherm® WR 12 – mokrý systém

Tento systém využívá polybutenovou trubku Gabotherm® hetta s průměrem 12 mm, která se zakrývá omítkou o síle 26 mm. Tento systém se vyznačuje především jednoduchým zapojením a je vhodný zejména pro nízkoteplotní zdroje tepla jako je tepelné čerpadlo nebo kondenzační kotel.

NÁVRH SYSTÉMU ZDARMA

Mohlo by vás zajímat:

 

 

 

Gabotherm® KPI 10 – suchý systém

Systém se skládá z polybutenové trubky Gabotherm® hetta s průměrem 10 mm, která je nainstalována do fermacellové desky o síle 15 mm. Používá se pro instalace se sníženými podhledy nebo u dřevostaveb. Je vhodný pro každý nízkoteplotní zdroj tepla – tepelné čerpadlo nebo kondenzační kotel.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZDARMA

Mohlo by vás zajímat: