5 výhod sálavých podlahových systémů: Proč se podlahovka opravdu vyplatí?

Plošné sálavé systémy se těší vysoké popularitě – a není to náhoda. Existuje řada výhod, které vás přesvědčí o jejich účinnosti a spolehlivosti.

1. Dlouhá a bezproblémová životnost

S podlahovkou a ostatními plošnými sálavými systémy se váže strach, což v případě poruchy. Nemusíte se však obávat katastrofických scénářů, kdy byste museli předělávat celou podlahu nebo provádět rozsáhlé zásahy do stěn. Plošné sálavé systémy jsou maximálně spolehlivé. Nepotřebují žádnou údržbu a bez zásahů vydrží ukryté pod povrchem celé generace.

2. Estetika a design místnosti

V případě radiátorového vytápění je musíte vzít v úvahu vždy, když přemýšlíte o tom, jak bude váš vysněný domov vypadat. Nemůžete s nimi hýbat a neměli byste je ani schovávat za nábytek. U plošných sálavých systémů tento problém odpadá. Jsou bezpečně ukryty pod podlahou, stěnou nebo stropem, takže design vašeho domova není ničím narušen.

Gabotherm® představuje nejvyšší standard v oblasti nízkoteplotních sálavých systémů.

3. Zdravé vnitřní prostředí

Velkoplošné vytápění přináší také řadu výhod pro vaše zdraví. Teplo se uvolňuje pozvolněji a pomaleji, a působí tak na lidský organismus přirozeněji. Navíc tak nedochází k víření vzduchu a spolu s ním prachových částeček. Tím, že jsou vyhřívané podlahy nebo stěny se také v domácnosti nevysušuje natolik vzduch a snáze se udržuje optimální vlhkost.

4. Více tepla při nižší teplotě

Teplovodní potrubí je nainstalováno ve vaší podlaze, stěně nebo stropě tak, aby zajistilo rychlé vyhřátí místnosti i při nižší teplotě topné vody. Může za to hustá síť potrubí, která postupně nahřeje celou plochu, od které se šíří teplo dále do zbytku místnosti. V porovnání s radiátory, které musí dosáhnout vysoké teploty, aby účinně vytápěly celou místnost, je třeba ohřívat topnou vodu podstatně méně. Díky tomu můžete výrazně ušetřit za vytápění.

5. Náhrada klimatizace

Podlahovka, stěnovka nebo stropovka nejsou vhodné jen k vyhřívání místností. Dokáží je efektivně i zchladit. Abyste mohli vaše teplovodní sálavé systémy využívat opravdu po celý rok, je zapotřebí jejich napojení na tepelné čerpadlo. Právě díky němu si můžete v zimě užívat příjemného tepla a v létě příjemného chladu.

 

DALŠÍ ČLÁNKY

Mohlo by vás zajímat: