Sklad Penny

Neustále se zvyšující oblíbenost supermarketů obchodního řetězce Penny vedla k potřebě rozšíření stávajícího skladu na okraji Lipníka nad Bečvou.

Kde se projekt nachází

Poloha města Lipník nad Bečvou znamená strategickou a výhodnou pozici pro zásobování jednotlivých prodejen Penny v regionu. Sklad je situován na kraji města a současně v těsné blízkosti dálnice D1, kamiony i lehčí nákladní automobily se tak mohou snadno vyhnout přetíženému centru.

O projektu

Jedná se o přístavbu ke stávajícímu skladu za účelem rozšíření nedostatečných skladových ploch a dále o dispoziční úpravy v rámci stávajícího objektu. Nově navrhovaná přístavba je využívána k regálovému a paletovému skladování především čerstvého a chlazeného zboží, včetně ovoce a zeleniny. Při návrhu bylo zachováno členění a vzhled stávajícího skladu, což byl jeden ze základních požadavků na dostavbu areálu. Součástí projektu bylo rovněž vybudování komunikací a zpevněných ploch s dostatečnou kapacitou, které svou kvalitou a složením plynule navážou na stávající manipulační plochy. Výškově je hala rozdělena do dvou základních světlých výšek, konstrukční systém tvoří železobetonové sloupy a ocelová střešní konstrukce. Aby byl splněn požadavek na energetickou úspornost nové haly, bylo zde využito podlahové vytápění.

Co jsme zrealizovali

Pro tento projekt jsme zabezpečili celkem 10 000 m polybutenových trubek.

Gabotherm®. Tepelný komfort s nízkými náklady.