Multifunkční sportovní hala

Nová multifunkční sportovní hala v Krásném Poli vytváří moderní zázemí registrovaným sportovcům a také podporuje zdravý životní styl široké veřejnosti – mladších i starších obyvatel Krásného Pole, Poruby a okolí.

Kde se projekt nachází

Krásné Pole je situováno v západní části Ostravy. V této zajímavé lokalitě v poslední době významně roste počet obyvatel, které lákají kvalitní podmínky pro bydlení a život. Sportovní infrastruktura zde však dlouhodobě pokulhávala za potřebami nejen registrovaných sportovců, ale i široké veřejnosti. Proto se ukázalo jako nezbytné posílit tamní sportovní infrastrukturu o multifunkčí sportovní halu. Že byla tato investice užitečná, svědčí její vysoké vytížení po celý rok.

O projektu

Halu tvoří dvě sportovní plochy, tribuna pro 118 sedících a 60 stojících diváků, zázemí a sklad. Hlavní sportovní plocha má rozměry 42,5 x 22,5 m, ta vedlejší disponuje rozměry 14 x 11,5 metru. Halu lze využívat odděleně pro různé sporty, nebo v případě větších akcí, jako například turnajů, i společně. Zázemí pro sportovce tvoří čtyři šatny, dvě sprchovací místnosti a malá kuchyňka. Nechybí toalety pro sportovce i diváky. Velká hala má vynikající akustiku a kvalitní ozvučení, disponuje velkoplošnou obrazovkou s ukazateli skóre i dalších informací (soupisky, trestné minuty apod.). Malá hala je vybavena klimatizací. Vytápění zajišťuje horkovod z nedaleké školy, případně kogenerační jednotka, což je moderní zařízení umožňující kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Elektřina vyrobená navíc je prodávána formou zeleného bonusu, teplo je využíváno také k vytápění okolních objektů.

Co jsme zrealizovali

Pro tento projekt jsme zabezpečili podlahové vytápění Gabotherm® 1.2.3. o celkové ploše 450 m2 s celkem 2 300 m polybutenových trubek 15 x 1,5 mm.

Gabotherm®. Tepelný komfort pro jakoukoliv stavbu.