Bytové domy U solných mlýnů

Soubor tří architektonicky netradičních pětipodlažních bytových domů nabízí nové, velmi příjemné a komfortní bydlení v klidném prostředí na okraji Olomouce. Ekologicky šetrná novostavba svým vzhledem zapadá do okolní zeleně.

Kde se projekt nachází

Bytové domy se nacházejí v nově se formujícím areálu vedoucím z ulice U solných mlýnů na rozhraní městských částí Holice a Hodolany. Myšlenka zeleného bydlení je naplněna nejen zachováním vzrostlých stromů, ale také výsadbou nových. Lokalita je situována na pomezí mizející industriální části města a navazujících původních rodinných domů.

O projektu

Bytové domy splňují veškeré požadavky na moderní bydlení – jedná se o zděné cihlové stavby s kvalitními velkoformátovými francouzskými okny, zajišťujícími akustický a světelný komfort. Dominantou stavby jsou balkony, které vedou po celé délce fasády domu. Lokalita nabízí bydlení ve 134 nových bytových jednotkách s dispozicemi 1+kk, 2+kk a 3+kk, které jsou svým charakterem nadstandardní. Všechny bytové jednotky mají přístup k balkonům. V moderním designu jsou rovněž realizovány koupelny, které disponují oknem pro zajištění přirozeného světla i pohodlného větrání. Nájemci si mohou při výběru zvolit i pronájem parkovacího stání, včetně možnosti nabíjecí stanice pro majitele elektromobilů. Fotovoltaika na střeše umožní výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů o kapacitě 60 kW, která bude spotřebována na provoz bytového domu. Čtyři tepelná čerpadla instalovaná v garáži domu umožní výrobu tepla a chladu pro všechny obyvatele. Instalované venkovní žaluzie v létě zamezí pronikání tepla do bytu a tím sníží energii potřebnou pro chlazení bytů.

Co jsme zrealizovali

Pro tento projekt jsme zabezpečili 2 100 m2 podlahového vytápění Gabotherm® 1.2.3. – mokrý systém se 14 500 m polybutenové trubky 15 x 1,5 mm.

Gabotherm®. Zahřeje od podlahy.